اردیبهشت ۱۳۹۹

آشنایی با مفاهیم اولیه بورس

تعریف دامنه نوسان سهام : به مقدار مجازی که هر سهم می تواند طی یک روز در آن بازه تغییر قیمت کند، دامنه نوسان گفته میشود که در حال حاضر این مقدار برای سهام بورسی ۵% و برای شرکت هایی که در بازار پایه مورد داد و ستد قرار میگیند ۱۰ % است. همچنین نمادهای بازار پایه ج… ادامه »آشنایی با مفاهیم اولیه بورس

گاهی وقت‌ها هیچ کاری نکنید: هنر “بی عملی”

  • از

هیچ کاری نکردن یکی از سخت ترین کارهاست چرا که ما عادت کرده ایم همیشه کاری انجام دهیم و مشغول باشیم. و این موجب همین استرس زیادی است که همه ما در زندگی تجربه می کنیم.ما هنر بی عملی را فراموش کرده ایم.

خوشبختی چیست و چگونه به دست می‌آید؟ (+ توصیه هایی برای خوشبخت بودن)

خوشبختی ، لحظه حال ، مکالمه ذهنی ، ذهن آگاهی

انسانها زمانی از رنج رهایی نمی‌یابند که این یا آن لذت گذرا را تجربه کنند بلکه این اتفاق زمانی می‌افتد که به ماهیتِ ناپایدار تمام احساس‌هایشان پی ببرند و دیگر اشتیاقی به آن‌ها نداشته باشند.

آیا عصرِ روشنفکری پایان یافته است؟

 sariolghalam.com با مطالعه و مشاهدۀ تحولاتِ جهانی، به نظر می رسد دو گروه نزدیک به هشتاد درصدِ جریان سازی ها و تصمیم سازی ها را در کشورها انجام می دهند: ۱) صاحبان سرمایه و شرکت های بزرگ و ۲) امنیتی ها. بیست درصدِ باقیمانده که شامل سیاست مداران، نویسندگان، روشنفکران، محققان و خبرنگاران می شود، یا… ادامه »آیا عصرِ روشنفکری پایان یافته است؟